Średnia ocena: 3.00
Dziękujemy za oddanie głosu.
Od razu należy zaznaczyć, że każda oferta jest w jakimś stopniu ograniczona. Standardowe polisy na życie to produkty przeznaczone dla tych wszystkich, którzy chcą zabezpieczyć siebie i bliskich finansowo, pod warunkiem, że nie liczą sobie więcej niż 70 czy 75 lat – w zależności od warunków postawionych w umowie polisowej.
Polisa życiowa dla osób starszych to usługa bezterminowa. W najprostszej postaci polega na wpłacaniu składek przez ubezpieczonego, a w razie jego śmierci wypłaty odszkodowania najbliższym lub osobom wskazanym w polisie jako uposażone.
Przystąpić do ubezpieczenia może osoba indywidualna – wtedy mówimy o wariancie indywidualnym, ale ubezpieczonym będzie także małżeństwo lub dwoje partnerów zamieszkujących wspólnie gospodarstwo domowe. W drugiej opcji, jeśli dojdzie do zgonu współmałżonka lub współpartnera, druga osoba otrzyma odszkodowanie, ale również sama będzie mogła przystąpić do tej samej polisy w wariancie indywidualnym.
Ubezpieczenie na życie po 80 roku życie jest zawierane z różnych powodów. Najczęstszym z nich jest chęć zapewnienia rodzinie komfortowej sytuacji finansowej, w sytuacji:
I w końcu najważniejsze pytanie – ile to kosztuje? Wysokość składki miesięcznej jest uzależniona przede wszystkim od wieku (osoby przystępujące wcześniej zapłacą mniej) oraz wybranych sum ubezpieczenia. Przy czym ubezpieczyciel gwarantuje niezmienność składki przez cały okres trwania ubezpieczenia. Oczywiście, sumę ubezpieczenia można regulować w trakcie trwania umowy.
Polisy bezterminowe dla osób w podeszłym wieku to w gruncie rzeczy produkty oparte na takiej samej konstrukcji co pozostałe polisy. Dokument OWU zawiera informacje na temat umowy podstawowej, rozszerzeń, warunków opłacania składki, warunków odstąpienia od umowy czy wyłączeń odpowiedzialności.
Ubezpieczyciele nie wypłacą świadczenia uposażonym w przypadku zgonu właściciela polisy w kilku sytuacjach:
Świadczenie nie będzie przysługiwać osobie, która umyślnie przyczyniła się do śmierci ubezpieczonego. Na tym jednak nie koniec klauzul. Dla wysokości świadczenia ważny jest także okres, w jakim nastąpił zgon – jeśli w ciągu pierwszych 6 miesięcy z przyczyn naturalnych (innych niż wypadek), wtedy uposażony otrzyma pełną kwotę w ramach zadośćuczynienia. Po okresie wspomnianych 6 miesięcy 100% świadczenia będzie należne bez względu na przyczynę zgonu.
Ostatnim wyłączeniem jest ewentualny zwrot wpłaconych składek. Będzie to możliwe, jeśli ubezpieczony zdecyduje się anulować ubezpieczenia w przeciągu 30 dni od podpisania umowy. Po tym czasie z reguły nie ma możliwości uzyskania zwrotu ze względu na ochronny, a nie oszczędnościowy charakter polisy.