Średnia ocena: 5.00
Dziękujemy za oddanie głosu.
Umowa polisy na życie jest zawierana dobrowolnie, a jej zakres ochrony jest kształtowany zgodnie z zasadą swobody umów – czyli strony (ubezpieczyciel i klient) mogą umówić się na wszystko, co nie przekracza pewnych granic i jest zgodne z przepisami prawa. W przypadku ubezpieczeń ochraniających życie i/lub zdrowie szalenie istotnym czynnikiem jest wiek klienta oraz jego stan zdrowia. Czynniki te odgrywają jeszcze większą rolę w przypadku, gdy w grę wchodzi wyższa niż standardowa suma ubezpieczenia. Właśnie dlatego ubezpieczyciele nierzadko wymagają dokumentów, które potwierdzają stan zdrowia potencjalnych klientów lub kierują ich na badania medyczne na koszt towarzystwa.
Jeśli z jakiegoś powodu towarzystwo ubezpieczeniowe odmawia zawarcia umowy indywidualnego ubezpieczenia na życie, to ubezpieczenie grupowe – zarówno to pracownicze, jak i to dla klientów indywidualnych jest jedyną możliwością zagwarantowania bezpieczeństwa zarówno sobie, jak i najbliższym. Polisy grupowe można wykupić szybko, tanio i bez konieczności okazywania badań lekarskich potwierdzających stan zdrowia. Ponadto ubezpieczenie to umożliwia rozszerzenie ochrony o tak zwane opcje dodatkowe, które są niedostępne w przypadku indywidualnych ubezpieczeń na życie, np. ubezpieczenie na wypadek zgonu rodzica/teścia, czy urodzenie dziecka. Dodatkową zaletą polisy grupowej jest to, że można ją kontynuować indywidualnie.
Pamiętaj, że jeśli zgłosiłeś chęć zawarcia umowy ubezpieczenia na życie i wpłaciłeś składkę ubezpieczeniową, zaś towarzystwo odmówiło objęcia Cię ochroną ubezpieczeniową, to ma ono obowiązek zwrócić Ci uprzednio wpłaconą składkę.