Grupa PZU posiada w swojej ofercie propozycję ubezpieczenia długoterminowego w programie
PZU Spokój na Każdy Dzień. W tej ofercie klient może podpisać umowę maksymalnie na 30 lat, warunkiem jest, by umowę zawrzeć między 18. a 65. roku życia. Tym samym realna ochrona trwa nawet do 70. roku życia.
Alternatywą do polisy ochronnej jest
PZU Ochrona na Całe Życie, czyli ubezpieczenie, w którym na koniec umowy otrzymamy świadczenie – z tytułu dożycia do ustalonego wieku. Tu ubezpieczonym może być osoba już 13-letnia, a nawet 80-latek.
Ubezpieczenie długoterminowe
wymaga wypełnienia ankiety medycznej, której celem jest ustalenie ogólnego stanu zdrowia ubezpieczonego.
PZU oferuje również siedem rozwiązań umów dodatkowych. To wsparcie finansowe:
-
w razie leczenia szpitalnego po nieszczęśliwym wypadku lub chorobie;
-
przy zdiagnozowaniu nowotoworu lub innej ciężkiej choroby, jak udar mózgu czy zawał serca;
-
po operacji chirurgicznej;
-
po śmierci ubezpieczonego w wyniku nieszczęśliwego wypadku;
-
po śmierci ubezpieczonego w wyniku wypadku komunikacyjnego;
-
po złamaniu kości w wyniku nieszczęśliwego wypadku;
-
w razie trwałego inwalidztwa w wyniku nieszczęśliwego wypadku.
Powyższe umowy dodatkowe zwiększają szansę na otrzymanie odszkodowania w wyniku określonych w umowie zdarzeń. Szerszy zakres ochrony przyniesie zatem korzyści finansowe w razie trudnej sytuacji życiowej.
Składka uzależniona jest od wybranej sumy ubezpieczenia oraz umów dodatkowych. Kompleksowa ochrona podniesie wysokość składki. Właśnie dlatego warto jest odpowiednio dopasować ofertę do własnych możliwości.
Towarzystwo ubezpieczeniowe PZU pozwala na dużą samodzielność w wybraniu oferty, jak i możliwości jej modyfikowania. Stąd właśnie warto porównywać kilka ofert polis przed zakupem, by wiedzieć, jakie możliwości oferuje dane towarzystwo oraz konkurencyjne firmy.
Dopasuj polisę do siebie
Przed zakupem ubezpieczenia na życie warto zastanowić się nad tym, czego właściwie najbardziej potrzebujemy – czy jest to końcowa suma ubezpieczenia, czy wysokie zabezpieczenie dla najbliższych czy może szeroka ochrona. Podczas rozmowy z agentem można podjąć temat zmian w umowie, na których najbardziej nam zależy.
Ważny jest również budżet, jaki jesteśmy w stanie miesięcznie przeznaczyć na poczet polisy na życie. Dobrze, gdy nie przekracza on zbytnio naszych możliwości finansowych, ponieważ w perspektywie wielu lat umowy z czasem możemy przynieść jedynie frustracje i spowoduje przedwczesną rezygnację z polisy a co za tym idzie – również utratę ochrony i świadczenia na koniec umowy.