Gdzie szukać polisy na życie?
Decyzja o tym, które ubezpieczenie na życie wybierzemy, powinna być dobrze przemyślana. Z ubezpieczycielem zwiążemy się na dłuższy okres czasu, w związku z czym składka nie może być dla nas obciążeniem finansowym, a wykupiony zakres ochrony ma gwarantować otrzymanie świadczenia w wielu sytuacjach.
PORÓWNAJ POLISY NA ŻYCIE
Decyzja o tym, które ubezpieczenie na życie wybierzemy, powinna być dobrze przemyślana. Z ubezpieczycielem zwiążemy się na dłuższy okres czasu, w związku z czym składka nie może być dla nas obciążeniem finansowym, a wykupiony zakres ochrony ma gwarantować otrzymanie świadczenia w wielu sytuacjach.
Wybór ubezpieczenia na życie jest niezwykle ważny z dwóch powodów. Po pierwsze – wymaga od nas stałych nakładów finansowych do opłacania składki (w wymiarze miesięcznym, kwartalnym, półrocznym i rocznym), aby zachować ochronę polisową. Po drugie – polisa na życie ma zapewnić nam rzeczywiste wsparcie finansowe. To ostatnie dobierzemy przez właściwy zakres i sumę ubezpieczenia.
Pomocy najczęściej szukamy w internecie
Wiele osób przed zakupem dowolnej rzeczy dokonuje rozeznania w internecie. Nic dziwnego - dzięki temu można łatwo i szybko zapoznać się z cenami, ofertami konkurencji i opiniami innych klientów, czego nie doświadczymy w trakcie zakupów stacjonarnych.
W internecie w celu zakupu ubezpieczenia warto skorzystać z porównywarki ubezpieczeniowej. Z jej pomocą zdecydowanie łatwiej podjąć trafną decyzję i przede wszystkim zaoszczędzić wiele cennego czasu, który stracilibyśmy na przeglądanie kolejnych stron poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych.
Porównywarka to narzędzie opracowane przez fachowców w dziedzinie ubezpieczeń na życie. Działa ona na zasadzie krótkiej ankiety, która pozwoli opracować listę najlepiej dopasowanych ofert do potrzeb konkretnego klienta. Taka ankieta zawiera kilka istotnych pytań, które mają ustalić sytuację życiową i finansową, dzięki czemu otrzymamy już wstępne dopasowany produkt. Pytania z ankiety dotyczą:
-
rodzaju ubezpieczenia (indywidualne czy grupowe),
-
oczekiwanej sumy ubezpieczenia (można wybrać sumę od 30 tys. zł do nawet miliona złotych),
-
zawodu lub rodzaju zatrudnienia,
-
wieku (by określić ryzyko zachorowań),
-
sytuacji mieszkaniowej oraz miesięcznych wydatków (by ubezpieczenie nie obciążało naszego budżetu),
-
posiadanych dzieci (które można objąć ochroną).
Następnym krokiem jest podanych danych osobowych takich jak imię, nazwisko, numer telefonu oraz adres e-mail w celu weryfikacji danych oraz umożliwienia skontaktowania się po przygotowaniu oferty.
Po udzieleniu odpowiedzi na tych kilka ważnych pytań, specjaliści przygotowują ofertę, w związku z czym w najbliższym czasie skontaktują się z klientem w celu ustalenia potrzeb klienta oraz podpisania umowy.
OBLICZ SKŁADKĘ UBEZPIECZENIA
Spotkanie z doradcą - jak je wykorzystać?
Agent ubezpieczeniowy może wydawać się niepotrzebnym rozwiązaniem. Wielu z nas boi się zbyt nachalnego przekonywania do konkretnych ofert oraz tym podobnych technik sprzedażowych. Nic bardziej mylnego. Zadaniem doradcy ubezpieczeniowego jest dopasowanie oferty do potrzeb klienta. Dzisiejszy rynek ubezpieczeniowy jest niezwykle bogaty w produkty polisowe, pojawiają się coraz to nowsze oferty oraz zagraniczne firmy ubezpieczeniowe z atrakcyjnymi propozycjami, lecz dla polskiego klienta kompletnie nieznane.
Agent ubezpieczeniowy posiada bieżącą wiedzę o najlepszych produktach ubezpieczeniowych, mocnych i słabych punktach konkretnych polis, dzięki czemu odpowie na wszystkie wątpliwości klienta łącznie z podaniem kwot tak sum ubezpieczenia, jak i wysokości składki.
Podczas spotkania może się okazać, że zmienimy zdanie i zdecydujemy się na inny zakres, a nawet rodzaj ubezpieczenia. Agent jest tą właśnie osobą, którą możemy zapytać o rozszerzenia (typu: wypadek przy pracy rehabilitacja, leczenie szpitalne, poważne zachorowanie, NNW czy medyczne assistance) oraz rodzaj polisy (ochronne, posagowe, na życie i dożycie, inwestycyjne).
Rozmowę z jednym lub kilkoma agentami różnych TU - w zależności od naszego zainteresowania polisą - możemy przeprowadzić w miejscu naszego zamieszkania, w swobodnej atmosferze i bez finansowych zobowiązań. Mamy możliwość uzyskania odpowiedzi na niektóre kwestie, typu:
-
warunki zmiany umowy w czasie jej trwania,
-
konsekwencje zerwania umowy,
-
sposoby obniżenia składki,
-
wyłączenia odpowiedzialności,
-
rozszerzenie ubezpieczonych o najbliższą rodzinę.
Część z powyższych zagadnień znajduje się w dokumencie Ogólnych Warunków Ubezpieczenia - do pobrania ze strony TU. Warto przejrzeć taki regulamin, aby wynegocjować z agentem jak najlepsze warunki naszego ubezpieczenia.
ZNAJDŹ POLISĘ DLA SIEBIE