Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Porównywarka ubezpieczeń na życie

Interesuje mnie ubezpieczenie:
Indywidualne
Grupowe
Ubezpieczenie dla:
Siebie
Siebie i kogoś
Orientacyjna suma ubezpieczenia:

200 000 zł

Ubezpieczenie na życie - fakty i mity

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wiele powtarzanych informacji na temat ubezpieczeń na życie często zupełnie rozmija się z prawdą. Co więcej, osoby wypowiadające podobne opinie, są, z jednej strony, przekonane o własnej racji. Z drugiej, ich sądy opierają się na wątpliwych lub nierzeczywistych zdarzeniach.

Sprawdź możliwości ubezpieczenia


  1. Nie pracuję, więc ubezpieczenie na życie nie jest mi potrzebne.

    Brak pracy zarobkowej nie oznacza, że polisa na życie jest zbędna. Człowiek może wykazywać się inną aktywnością, która nie ma nic wspólnego z etatem, a już wiele z ryzykiem – szczególnie, jeśli jest to aktywność fizyczna, a taką jest również sprawowanie opieki nad domem i dziećmi. Wówczas potrzeba ubezpieczenia powinna być podyktowana przynajmniej dobrem dzieci, które w razie śmierci rodzica czy rodziców nie będzie obciążone żadnymi zobowiązaniami finansowymi.

     
  2. Wpłacałem pieniądze, a nic z tego nie mam.

    Niezwykle często osoby ubezpieczone mylą ubezpieczenie na życie o charakterze ochronnym z ubezpieczeniem oszczędnościowym bądź mieszanym. Za ten stan odpowiadają po trosze agenci ubezpieczeniowi, ale i sami ubezpieczeni, którzy nierzadko w pośpiechu i bez wczytywania się w szczegóły umowy składają swój podpis pod dokumentem, który zamiast być zabezpieczeniem finansowym, generuje tylko koszta.
    Zasada działania wspomnianych polis jest prosta: ta o charakterze ochronnym chroni najbliższych przed konsekwencjami nieszczęśliwego zdarzenia z udziałem osoby ubezpieczonej lub najbliższych ujętych w polisie. Wykupienie ubezpieczenia o charakterze oszczędnościowym bądź mieszanym oznacza, że po zakończeniu okresu umowy ubezpieczony otrzyma określone środki pieniężne.

     
  3. Nie chcę, aby moja rodzina po mnie dziedziczyła.

    Nabycie polisy wcale nie oznacza, że w razie śmierci ubezpieczonego świadczenie zostanie przekazane najbliższej rodzinie, ale osobie fizycznej bądź prawnej (lub grupie osób) wskazanej wcześniej w wykazie uposażonych. Stopień pokrewieństwa z ubezpieczonym wcale nie musi być brany pod uwagę.

     
  4. Polisa im droższa, tym lepsza.

    Sugerowanie się wyłącznie ceną ubezpieczenia na życie jest błędem. Aby wykupić polisę zawierającą wszystko to, co znajduje się w sferze zainteresowania ubezpieczonego, należy kierować się przede wszystkim zakresem ochrony, dopiero w dalszej kolejności uwzględniając wysokość składki. Ta ostatnia powinna być zoptymalizowana pod kątem możliwości finansowych ubezpieczonego.

     
  5. Chcę zlikwidować polisę i kupić nową.

    W przypadku polis długoterminowych może się zdarzyć, że wymagania i potrzeby osoby ubezpieczonej na przestrzeni lat ulegną zmianie. Jeśli oczekiwania co do posiadanego ubezpieczenia na życie są większe lub inne, warto przed podjęciem pochopnej decyzji o zlikwidowaniu polisy, poradzić się agenta. Czasem wystarczy z pozoru drobna korekta aktualnej oferty, np. zwiększenie sumy ubezpieczenia czy dokupienie umowy dodatkowej, by diametralnie zmienić jakość polisy na bardziej dopasowaną. Głównym 'hamulcem" przed podjęciem decyzji o przeniesieniu polisy do innego towarzystwa może być też kwestia finansowa – czy to się w ogóle opłaca?

     
  6. Polisę kupię gdziekolwiek, bo wszyscy ubezpieczyciele mają w ofercie to samo.

    Z pozoru tak, ale na innych warunkach, a to już jest różnica i to znaczna. Chociaż idea ubezpieczenia na życie i jego funkcje są rzeczywiście jednakowe, produkty ubezpieczeniowe poszczególnych towarzystw działających na polskim rynku różnią się od siebie. Stąd, aby trafić na produkt najbardziej zbliżony do własnych oczekiwań, lepiej zapoznać się z całą ofertą produktów dostępnych np. w wygodnej i intuicyjnej porównywarce internetowej.

     
  7. Na ubezpieczeniu zarabia agent, a ja nie mam zysku.

    Przykład stwierdzenia prowadzącego w ślepy zaułek. Nie jest zawodową tajemnicą, że agent ubezpieczeniowy jest rozliczany w systemie premiowym, co oznacza, że otrzymuje za swoją pracę prowizję od sprzedanego produktu. Jednak i ubezpieczony nie pozostaje z niczym, ponieważ jest on chroniony w ramach polisy już od momentu uregulowania pierwszej składki ubezpieczeniowej. A jeśli dodatkowo posiada polisę z częścią inwestycyjną, kapitałową, to na koniec trwania ubezpieczenia, zyskuje kapitał, budowany sumiennie przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Bez względu na rodzaj polisy należy pamiętać, że ubezpieczenie na życie kupuje się przede wszystkim z myślą o sobie.

Redakcja portalu: ubezpieczeniazyciowe.pl


Zobacz polisę dostępną od ręki



« Powrót do listy poradników

  • Ubezpieczenie na życie - Gothaer
  • Ubezpieczenie na życie - MACIF Życie
  • Ubezpieczenie na życie - POLISA-ŻYCIE
  • Ubezpieczenie na życie - CONCORDIA Życie
  • Ubezpieczenie na życie - LINK4 Life
  • Ubezpieczenie na życie - UNIQA
  • Ubezpieczenie na życie - SIGNAL IDUNA Życia
  • Ubezpieczenie na życie - PREVOIR
  • Ubezpieczenie na życie - COMPENSA Życie
  • Ubezpieczenie na życie - Nationale Nederlanden
  • Ubezpieczenie na życie - METLIFE
  • Ubezpieczenie na życie - CARDIF
  • Ubezpieczenie na życie - WARTA Życie
  • Ubezpieczenie na życie - EUROPA Życie
  • Ubezpieczenie na życie - HDI-GERLING Życie
  • Ubezpieczenie na życie - AEGON Życie
  • Ubezpieczenie na życie - UNUM
  • Ubezpieczenie na życie - ALLIANZ Życie
X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź